Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone płoty z drewna szybko się niszczą i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar