Selasa, 16 Mei 2017

Las kojarzy nam sie z terenem do którego każdy ma dostep ale przecież część lasów jest prywatnych i ich właściciele mogą je ogrodzić

Każdy właściciel ziemski pragnie ogrodzić swoją posesję. Bez względu na to, czy jest to działka, na której stoi dom, czy też jeszcze działka budowlana. Niekiedy chodzi o większą połać ziemi, a mianowicie las. Ogrodzenie lasu to jednak zupełnie inny temat i budzi najwięcej kontrowersji.


Las zajmuje zazwyczaj rozległy teren, a więc ogrodzenie go to niemały wydatek. Zdecydowana większość ludzi uznaje las za teren państwowy. Niekiedy jest to własność prywatna. Chcąc uniknąć sytuacji, aby obcy ludzie kręcili się po prywatnej własności stawiają tzw. Siatkę leśną, która jest jednym z najtańszych ogrodzeń.

Trendy w ogrodzeniach

Jeśli chodzi o ogrodzenie lasu, to można zauważyć różne trendy. Można spotkać się z ogrodzeniami betonowymi, choć te ogrodzenia nie należą do najtańszych, zwłaszcza jeśli chcemy ogrodzić tak rozległy teren jak las. Drugą opcją jest wspomniana wyżej siatka ogrodzeniowa potocznie zwana siatką leśną. Taki rodzaj ogrodzenia w zestawieniu z innymi wypada bardzo korzystnie cenowo, a bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Siatka leśna wkopana na przynajmniej 0,5 m w ziemię będzie dodatkowo zabezpieczała przed zwierzyną leśną, aby nie robiła szkód. W przypadku jakichkolwiek intruzów to siatka leśna może nie spełnić oczekiwanej roli. Jest łatwa do sforsowania. Bardziej sprawdzi się na pewno ogrodzenie betonowe, gdyż wytrzyma większy napór. Takie ogrodzenie będzie też bardziej stabilne i trwałe.

Lasy jeśli stanowią fragment jakiegoś parku krajobrazowego lub innego terenu który zamieszkują chronione gatunki powinny być ogrodzone. Kiedy ogrodzenie stawiane jest za państwowe pieniądze to warto byłoby, aby było solidne. Zwykle na takie ogrodzenie organizuje się przetarg.

Mimo iż ogrodzenie lasu budzi czasem sprzeciw, to każdy właściciel ziemski ma prawo ogrodzić swój teren i postawić ogrodzenie. Ważne jest, aby nie naruszał przy tym żadnych przepisów prawnych. Niestety spotyka się to z niezrozumieniem i często ogrodzenia wokół lasów są dewastowane.

1 komentar:

  1. It’s exhausting to seek out educated individuals on this subject, however you sound like you know what you’re speaking about! Thanks slots for real money

    BalasHapus