Kamis, 16 Februari 2017

Ogrodzenia których nie widać a są, czyli ogrodzenia o specjalnym przeznaczeniu.

Niewidoczne ogrodzenie to nic innego jak elektryczny pastuch. Działają bez względu na warunki atmosferyczne, a więc są idealne na każda porę roku! Urządzenie to wymyślono nie tylko do ochrony pól przed dziką zwierzyną ale również do ochrony roślinności w ogrodzie lub innych miejsc np. oczek wodnych. I głównie z tą myślą kupujemy ogrodzenie, gdy tylko nasze róże wypuszczają pierwsze pąki.

Niewidoczne ogrodzenie dobrze sprawdza się również zimą. Pod śniegiem również znajdują się kwiaty i inne byliny, które późną zimą zaczynają powoli wyrastać z ziemi. Czy niewidoczne ogrodzenie jest bezpieczne?

Przewód zastosowany w niewidocznym ogrodzeniu jest kablem zaizolowanym, tak więc może wilgoć i śnieg nie uszkodzą go. Można także wpleść taki przewód po prostu w siatkę czy też inne ogrodzenie, a takie ułożenie kabla przecież nikomu nie będzie przeszkadzało.
Posiadając niewidoczne ogrodzenie chronimy również życie psa, zwłaszcza jeśli jesteśmy w posiadaniu większego zbiornika wodnego. Zdarza się, że takie oczko w zimie nie całkiem zamarza. Jeśli pies wpadnie do takiego zbiornika, to są duże szanse na to, że nie będzie umiał sobie poradzić z wydostaniem się z niego. Gdy zaczynają się roztopy, lód staje się cienki i słaby. Rozpędzony pies jak wpadnie na taką taflę, lód może się pod nim załamać.
Jeśli już będziemy montowanie niewidoczne ogrodzenie, to warto zamontować je również tam, gdzie pies mógłby wybiec na ulicę. Koszt tego odcinka ogrodzenia nie wpłynie już tak bardzo na koszt całego ogrodzenia,a w zimie może ustrzec przed większym niebezpieczeństwem. Każdy kierowca wie, że tzw. "szklanka" na zimowej drodze nie sprzyja hamowaniu. Droga hamowania wydłuża się kilkakrotnie. Beztrosko biegający po ulicy pies jest tak naprawdę bez szans, bowiem kierowca na takiej drodze raczej nie wyhamuje.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar