Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj plotki PVC są nieodłącznym składnikiem każdej nieruchomości.Rzadko kto wyobraża sobie dom bez ogrodzenia. Aby można się było dostać na teren osobistej posesji niezbędna jest furtka jak również brama wjazdowa.
Bezsprzecznie bramy a także furty ogrodzeniowe winny być porządnie skonstruowane bo narażone są na o wiele większe obciążenia niż pozostała cześć sztachety PVC na ogrodzenie i bramkę ze sztachet. Z tej przyczyny jakie powinny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka ażeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta powinna również zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe najczęściej są zawieszone ponad murkiem furtka powinna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby balustrady z PCV na plot i furtkę sztachetowa było równej wielkości.

Przy wyborze plot z plastyku na plot i bramkę ze sztachetek jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Aby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada uwzględnić fakt że sztachetki z plastyku przy bramie powinno być tak długie aby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furta ma być wykonana. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od reszty ogrodzenia aby sztachetki Winylowe na plot i bramkę ogrodzeniowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno wykorzystać do wypełnienia bramy bądź furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar